«Європротокол»: корисна інформація

«Європротокол» – це письмова форма повідомлення (спеціальний бланк)  страховика про настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим без виклику Національної поліції України.

Крім цього є ще «Електронний європротокол»,  який оформляється за допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» та він доступний за посиланням:

https://dtp.mtsbu.ua

З 01.01.2017 відповідно до рішення Президії МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України)  від 13.07.17 за № 403/2017 визначено, що «Європротокол», оформлений в електронній формі, є повним аналогом «Європротоколу», надісланого або пред’явленого страховику у паперовій формі.

Так, на сьогоднішній день бланк «Європротоколу» видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).  У випадках втрати чи використання бланку «Європротоколу», новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

«Європротоколом» можна скористатись тільки в передбачених випадках настання ДТП, а саме:

 • в наслідок ДТП відсутні травмовані (загиблі) люди;
 • водії транспортних засобів – учасники ДТП мають діючі поліси обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ);
 • наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо обставин вчинення ДТП;
 • у водіїв транспортних засобів відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У випадках, якщо не дотримано хоча б однієї з 4 умов необхідно викликати представників національної поліції для оформлення ДТП, а у разі травмованих/загиблих людей – працівників слідчо-оперативної групи нацполіції.

 Для складання «Електронного Європротоколу» ще є наступні додаткові умови:

 • транспортні засоби (ТЗ) усіх учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо ж будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати нацполіцію.
 • водії ТЗ повинні мати при собі справні мобільні телефони з фотокамерою та доступом до мережі Інтернет;
 • в полісі обов’язково повинні бути вказані ідентифікаційні дані про страхувальника (код  ІНПП або ЄДРПОУ) та інформація про транспортний засіб (номерний знак, марка та модель ТЗ) та коректно внесені  в Єдину централізовану базу даних  МТСБУ. У разі відсутності зазначених даних в Єдиній централізованій базі даних  МТСБУ система «Електронного Європпротоколу» не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Після того, як водії заповнили «Європротокол» (паперовий чи електронних) вони мають право:

 • мають право залишити місце вчинення ДТП;
 • звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП;
 • звільняються від притягнення їх до адміністративної відповідальності за вчинення ДТП;
 • повинні не пізніше 3-х робочих днів з дати вчинення ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого «Європротоколу» (паперового) до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
 • у разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

З використанням інформації https://dtp.mtsbu.ua/info.html

Evroprotokol_zrazok

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ