Як діяти у результаті блекауту: інструкція для мешканців громади

  • 28.11.2022

Минулого тижня Київщина частково відчула, що таке блекаут та які наслідки можуть бути в результаті такого відключення електроенергії.

Блекаут – даним терміном наразі позначають вимкнення світла на довготривалий період (від доби)

Як підготуватися до блекауту:

  1. Мати запаси води на три доби – питної та тої, яка буде використовуватися для сантехнічних потреб.
  2. Мати запаси їжі на три доби (у випадку, якщо в помешканні нема газових поверхонь для приготування): консерви, хліб, печиво, супи та каші швидкого приготування, які можна залити окропом. Добре мати продукти, які містять у великій кількості глюкозу, зокрема, злакові батончики.
  3. Мати запас ліків на певний термін.
  4. Підготувати житло, щоб втрати тепла були мінімальними: утеплити вікна, двері
  5. Усі джерела енергії – павербанки, акумулятори тощо, мають бути заряджені.
  6. Зробіть запас свічок – для освітлення території. Коли використовуєте свічку, краще поставити її у банку, де на дні буде трохи води. У разі перекидання вода загасить полум’я.
  7. Придбайте ліхтарики на батарейках та запасні кілька наборів батарейок.
  8. Подбайте про отримання інформації у разі відсутності звязку – купіть радіоприймач на батарейках
  9. Обов’язково придбайте порошковий вогнегасник для помешкання.
  10. Маєте змогу придбайте та використовуйте стабілізатор або реле напруги: коли реле напруги фіксує перепади, воно вимикає увімкнені в нього прилади, а потім подає сигнал, що техніку можна увімкнути.

Що робити фастівчанам у випадку блекауту:

  1. Вимкніть побутові прилади (холодильник, пралку тощо) з розетки для безпеки – застережний пункт, щоб у разі ввімкнення енергії, прилади не вийшли з ладу, якщо відбудеться стрибок напруги.
  2. У разі необхідності – прямуйте до будь-якого зручного пункту незламності чи пункту обігріву. Вони працюють цілодобово.
  3. Вирушаючи до пункту обігріву, візьміть набір потрібних речей: документи, ліки, теплий плед, просте харчування на найближчий час – печиво, канапки, термос із чаєм чи кавою, павербанк, зарядний пристрій, засоби особистої гігієни , особисті речі (іграшки для дітей тощо).
  4. Якщо використовуєте генератор чи буржуйку, пам’ятайте, що відпрацьовані гази мають виходити назовні – розміщувати їх в житлових приміщеннях заборонено! Також в приміщенні заборонено використовувати кислотні акумулятори.
  5. Відразу, коли вимкнули світло, переведіть смартфони в максимально економний режим. Краще вимкнути мобільні дані, щоб якомога довше трималася батарея.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ