Фастівчани «тримаються», хоча епідсезон із захворюваності на ГРВІ в розпалі

З початку епідемічного сезону 2019-2020 років (40-46 тиждень, тобто з початку жовтня) захворіли на ГРВІ в місті Фастів -2184 особи (із них діти – 1282 або 55%). За аналогічний період 2018 році захворіло 2484 особи в тому числі діти -1309 або 53%. Щотижневий аналіз захворюваності показав, що росту захворюваності на ГРВІ не відмічається.

Випадків захворювань на грип не зареєстровано.

Про це на понеділковій апаратній нараді розповіла завідувач Фастівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України», лікар – епідеміолог, Заслужений лікар України Віра Іванівна Ткаченко.

Із 40 тижня 2019 року проводиться моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ в Фастівському районі. Щотижнево лікувально-профілактичні заклади надають інформацію щодо захворілих та госпіталізованих на грип та ГРВІ в м.Фастів

В Україні в епідсезон 2019-2020 роки очікуються нові штами вірусу грипу : новий H3N2-A Канзас, можливий новий штам H1N1-А Бриобен та ще 2 віруси типу В, які можуть бути : В –Колорадо і В-Пхукет. Останній був у нас не один рік, наголосила Віра Ткаченко.

Сьогодні в Україні пропонують дві вакцини проти грипу : Ваксігрип–тетра, виробництва Франція та Джісі Флю виробництво Корея.
Згідно Комплексного плану запобігання поширення захворюваності на грип та ГРВІ в період епідсезону 2019 року по Фастівському району заплановано провести щеплення 268 особам із груп ризику, в тому числі медичного ризику – 58 осіб, епідемічного ризику – 210 осіб (в тому числі дітям віком 6–59 місяців – 19 особам). Станом на 15.11.2019р. всього щеплено 77 осіб із групи ризику-49 осіб,в тому числі медичного ризику – 1 особа, епідемічного ризику – 48 осіб: дітей – 5 осіб,персонал медичного закладу -43 особи, інші- 28.
З метою профілактики ГРВІ та грипу в організованих дитячих колективах підготовлені пам’ятки. Станом на 15.11.2019 р. розповсюджено 50 пам’яток. Розроблено Комплексний план запобігання грипу та ГРВІ на 2020-2022 роки.