Фастів – літературний осередок країни!

30 вересня громадськість Фастова, поціновувачі сучасної літератури, відомі українські письменники зібралися у міську Палаці культури, щоб підбити підсумки Міжнародної літературної премії короткої прози імені Василя Портяка. Запроваджено її з ініціативи Фастівського міського голови Михайла Нетяжука та голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського на вшанування пам’яті письменника, кінодраматурга, одного з найкращих новелістів сучасності, Почесного громадянина міста Фастова та з метою сприяння розвитку короткої прози, відзначення сучасних майстрів новели та оповідання, а також пошуку нових імен в українській літературі. Засновано премію лише торік, але популярність її засвідчило те, що за право володіння почесною відзнакою «боролись» майже чотири десятки письменників з різних куточків України та з-за кордону. Журі премії після сліпого (без зазначення авторів)  прочитання текстів визначило п’ятнадцять фіналістів, твори яких увійшли до збірки, яка отримала назву «Точка сходження» за новелою переможця конкурсу письменника та літературного критика Михайла Карасьова.

Примірники книги «Точка сходження» були  вручені  фіналістам конкурсу.  передані  національною спілкою письменників України  до  міської та шкільних бібліотек нашого міста. Отримати нагороди до Фастова прибули Анна Багряна (нагороду отримав тато Юрій Багрянцев), Марина Павленко, м.Умань, Володимир Ткаченко, м.Сміла, Валерій Хмельовський, м.Бердичів, Ігор Коваленко, м.Сміла.

Книги  були передані  національною спілкою письменників України і  до  міської та шкільних бібліотек нашого міста. Працівників цих закладів також було відзначено з нагоди їхнього професійного свята.

Почесною грамотою Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації за багаторічну та сумлінну працю, вагомий особистий внесок у збереження і розвиток бібліотечної галузі та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек нагороджена директор Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська міська бібліотека» Зозуля Юлія Михайлівна. Подякою міського голови за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, особисті професійні здобутки та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек нагороджена бібліотекар II категорії Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська міської бібліотеки» Казакова Валерія Василівна.

Грамоти міського голови за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, відповідальне ставлення до своїх посадових обов’язків та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек отримали шкільні бібліотекарі: Савченко Лілія Андріївна, Островська Людмила Вікторівна, Москалець Світлана Вікторівна, Стражева Катерина Петрівна.

Наш земляк, талановитий письменник Василь Васильович Портяк значну частину свого життя присвятив кінематографу та кінодраматургії. Фастів також має значні здобутки у сфері аматорського кіно. У місті  успішно діє перша громадська кіностудію «Фастів-Фільм». За здобутки на Міжнародних та Всеукраїнських кінофестивалях були відзначені вихованці  та наставник кіностудії «Фастів-Фільм» Сергій Гордєєв почесними грамотами міського голови.

Чудову нагоду поспілкуватись з членами спілки письменників України, дізнатися з перших вуст про секрети особливого фаху отримали школярі нашого міста  після закінчення церемонії підбиття підсумків Міжнародної літературної премії короткої прози імені Василя Портяка, яка відбулася сьогодні. У міській бібліотеці старшокласники, які пробують свої сили на творчій ниві, засипали запитаннями тих, хто вже здобув визнання у літературі.

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ