До якого контролюючого органу подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи громадянин, який проживає не за місцем реєстрації (прописки)

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що наразі в Україні триває щорічна кампанія декларування  доходів громадян, яка розпочалась 01 січня 2022 року та триватиме до 01 травня 2022 року.

Звертаємо увагу, що щорічне декларування  доходів громадян передбачає подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи такими категоріями осіб:

– громадянами, які  отримали у звітному 2021 році доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб,

– громадянами, які бажають використати своє  право на податкову знижку .

При цьому зобов’язання подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи виникає у тих громадян, які протягом звітного року отримували:

– доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи (не є підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність): це можуть бути доходи від надання в оренду власного рухомого/нерухомого майна, надання чи виконання послуг/робіт, продажу власного майна, тощо;

– спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

– іноземні доходи;

– доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

– в інших випадках, передбачених законодавством.

Громадяни, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію подають її до 01 травня року, що настає за звітним.

Громадяни, які бажають використати своє  право на податкову знижку, податкову декларацію подають по 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.

За вибором платника податку декларацію можна  подати в  один із таких способів:

– за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою.

– надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

– в електронному вигляді  – через Електронний кабінет платника.

Форму Податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 17.12.2020 № 783 .

Звертаємо увагу, що у разі проживання не за місцем реєстрації,  подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи слід до контролюючого органу за місцем реєстрації (прописки). Якщо  громадянин знявся з реєстрації за попередньою адресою та ще не зареєструвався на момент подачі декларації за іншою, то декларацію слід подати до територіального органу ДПС за   попередньою податковою адресою.