Державна програма «Доступна іпотека 7%»

• 16.04.2021

З 1 березня 2021 року стартувала програма «Доступна іпотека7%». Адміністрування Програми покладається на Фонд розвитку підприємництва.

Предмет іпотеки – це квартири та індивідуальні житлові будинки (разом із земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введені в експлуатацію з 2018 року.

Нормативна площа – 50 м2 для одного громадянина чи сім’ю з двох осіб, потім додатково 20 м2 на кожного наступного члена сім’ї.

Загальна площа може перевищувати нормативну на 20%. Надлишок площі оплачує позичальник.

Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн. грн.., а максимальна вартість предмета іпотеки – не більш як 2,5 млн. грн.

За умовами програми Кредит можна буде отримати строком до 20 років, із мінімальним першим внеском 15% вартості предмету іпотеки.

Вік позичальника від 21 років( на дату звернення) до 70 років (кінець строку кредитного договору) .

Важливо зазначити, що механізм реалізації програми передбачає часткову компенсацію відсотків за іпотечними кредитами з боку держави до максимально сприятливі для людей 7% річних.

Предмети іпотеки можуть бути придбані у забудовників, які мають акредитацію від уповноважених банків.

Для отримання іпотеки громадянин має звернутися до уповноваженого банку зі стандартним пакетом документів, що підтверджують його дієздатність, платоспроможність та відповідність іншим критеріям програми. Уповноважений банк заключає договір та подає дані до Фонду (реєстр) для подальшої компенсації відсотків між компенсаційною та базовою процентними ставками, використовуючи авансування з ескроу рахунків.

Перелік банків, які прийняли участь в програмі

•  ОТП Банк
  •  Приватбанк