День міста: наші досягнення. Частина 1

Цей рік життя нашого міста ознаменований об’єднавчими процесами. Фастівчани вміють гуртуватися, мобілізуватися та впевнено рухатися вперед. Про це свідчить історія, у цьому ми впевнюємося чи не щодня.

Минулого року відбувся перехід на нову систему адміністративно-територіального устрою – Фастів став центром району. Ми вчилися жити і працювати по-новому – однією великою, міцною родиною, разом з новоствореними старостинськими округами. Незважаючи на те, що ми – наша велика громада – різні, але рівні в правах і бажанні бути єдиними задля спільної мети. І це дозволило нам разом рухатися вперед, розвивати нашу державу та Фастівську МТГ.

Цього року Фастів презентував країні «Національну платформу єднання України» – суспільно-культурний комплекс, майданчик для соціокультурного діалогу. І вже в рамках даного проекту відбувся ряд знаменних заходів:

• Виїзне засідання Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Громада отримала благословення на створення місцевої ради церков та релігійних організацій, а представники релігійних громад – підтримку у зверненні до Кабміну щодо розробки та реалізації загальнодержавної стратегії захисту та популяризації традиційних сімейних цінностей.
  • Фестиваль кримськотатарської культури «Ласкаво просимо до Криму». Захід став стартовим майданчиком Саміту Кримської платформи, який відбувся в Києві в серпні 2021 року.

Досягти вищезазначеного ми змогли за умов єдності. Єдності громади, її мешканців та владних структур. Цього року у Фастові, вперше в Україні, було апробовано європейський принцип пропорційного представництва політичних груп при розподілі керівних посад у міській раді (застосовано метод д’Онта). Це дало результати – сьогодні Фастівська міська рада працює конструктивно та злагоджено, а громада сконцентрувалася на втіленні амбітних ідей та реалізації різноманітних проектів.