Адміністрування місцевих податків і зборів: поточний стан, проблеми та перспективи розширення повноважень органів місцевого самоврядування
- 25.10.2024
17 жовтня 2024 року професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Яніна Казюк у співпраці з Центром політико-правових реформ провела круглий стіл – експертне обговорення на тему «Адміністрування місцевих податків і зборів: поточний стан, проблеми та перспективи розширення повноважень органів місцевого самоврядування».
Під час круглого столу було представлено результати анкетного опитування «Адміністрування місцевих податків і зборів: бачення ОМС», участь у якому взяла 251 посадова особа ОМС із 247 територіальних громад 22 областей України, а також запропонувала до обговорення орієнтовний перелік повноважень (функцій), якими можуть бути наділені ОМС у частині адміністрування місцевих податків і зборів.
Аналіз трьох законопроєктів щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів (№ 11067 від 08.03.2024, № 8317 від 29.12.2022 та законопроєкт, розроблений Мінфіном, але не зареєстрований) засвідчив їхню недосконалість та дискусійність.
Міським головою Фастівської МТГ було представлено та обговорено необхідні зміни до вищевказаних законопроектів, та
було зауважено, що реалізація функцій і повноважень місцевого самоврядування, його ефективність знаходиться у площині можливостей акумулювати достатній фінансовий ресурс, для розвитку своїх територій, крім того важливо, щоб визначені Законопроєктом додаткові повноваження не стали тільки додатковими видатками органів місцевого самоврядування, а створили ефективний механізм забезпечення сплати місцевих податків і зборів вчасно і в повному обсязі.
Учасники заходу погодилися, що проблематика в зазначеній сфері існує, а отже потребує пошуку рішень з урахуванням інтересів всіх сторін. Робота продовжується.
Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка формування державної політики розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», що реалізується Центром політико-правових реформ за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.