Про затвердження Переліку соціальних послуг, Порядку надання послуг фізичного супроводу та Порядку надання транспортних послуг (соціальне таксі) Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради

  • 30.11.2023

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області

Р І Ш Е Н Н Я

      26.11.2023                                   м. Фастів                             № 529-ХLV-VІІІ

 

 

Про затвердження Переліку соціальних послуг, Порядку надання послуг фізичного супроводу та Порядку надання транспортних послуг

(соціальне таксі) Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Фастівської міської ради

З метою поліпшення транспортної доступності для людей з обмеженими можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури та впровадженням нових соціальних послуг, на виконання Законів України «Про соціальні послуги», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію людей з обмеженими фізичними можливостями в Україні», Указів Президента України «Про заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів», «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», враховуючи рішення Фастівської міської ради №448-XLV-VIII від 05.09.2023 р. «Про надання згоди та прийняття до комунальної власності Фастівської міської територіальної громади пожертви», рішення Фастівської міської ради №475-XLV-VIII від 30.09.2023 р. «Про затвердження структури Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради» та подання в.о. директора Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради від 16.10.2023 №114, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (додаток 1).
  2. Затвердити Порядок надання послуг фізичного супроводу Фастівським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради (додаток 2).
  3. Затвердити Порядок надання транспортних послуг (соціальне таксі) Фастівським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради (додаток 3).
  4. Вважати таким, що втратив чинність, п.4 рішення Фастівської міської ради №3-XVIII-VIII від 24.02.2022 року «Про затвердження місцезнаходження, найменування та Положення про Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Фастівської міської ради в новій редакції (код ЄДРПОУ 24889432)».
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

 

 

Міський голова                                                               Михайло НЕТЯЖУК

 

 

                 

Додаток 1

до рішення міської ради

 

ПЕРЕЛІК
соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради

 

Загальні положення

 

  1. Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради (далі — територіальний центр) надає такі соціальні послуги:
  • догляд вдома;
  • догляд стаціонарний;
  • натуральна допомога;
  • транспортні послуги (соціальне таксі);
  • фізичний супровід.

Крім того, територіальний центр може надавати такі соціальні послуги:

  • консультування;
  • представництво інтересів;
  • соціальна профілактика;
  • посередництво (медіація);
  • соціально-економічні (у формі надання натуральної чи грошової допомоги);
  • інші соціальні послуги.
  1. Територіальний центр забезпечує здійснення своїми структурними підрозділами надання соціальних послуг:
  • громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
  • громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.
  1. Для надання соціальних послуг громадяни, зазначені в абзаці другому пункту 2 цього переліку, подають письмову заяву до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, яке в триденний строк після її надходження надсилає запит до закладу охорони здоров’я за місцем проживання/перебування громадянина для одержання медичного висновку про його здатність до самообслуговування та потребу в постійній сторонній допомозі (далі — медичний висновок), до відповідного підприємства, установи, організації, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, або старостинського округу Фастівської міської територіальної громади за місцем реєстрації громадянина для отримання довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб і до територіального органу ДФС для отримання довідки про доходи громадянина (у разі потреби).

З метою встановлення наявності (відсутності) обтяжень речових прав  на  нерухоме майно громадян, зазначених  в абзаці другому пункту 2 цього  переліку, які подали письмову заяву до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, а також наявності (відсутності) укладених такими громадянами договорів довічного утримання (догляду)  посадова  особа цього Управління в триденний строк після надходження відповідної письмової заяви отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) шляхом безпосереднього доступу до нього відповідно до законодавства та долучає її до заяви громадянина.

У п’ятиденний строк після надходження запиту відповідні суб’єкти,   зазначені в абзаці  першому цього пункту,  надають медичний  висновок,  довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому  приміщенні/будинку осіб, довідку про доходи громадянина (у  разі  потреби) до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради,  який  в  одноденний строк  після  їх надходження  приймає  рішення  про  надання  або відмову в наданні соціальних  послуг з урахуванням пунктів 6, 7, 7-1, 10 та 11 цього переліку і надсилає такі документи територіальному центру разом із заявою  громадянина  та  інформацією  з  Державного  реєстру прав.

Після надходження зазначених документів територіальний центр протягом строку, визначеного у державних стандартах соціальних послуг, визначає індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги, встановлює групу рухової активності, визначає зміст соціальних послуг, уточнює обсяг, складає індивідуальний план, приймає рішення про необхідність надання соціальних послуг, про що видається відповідний наказ, та укладає з отримувачем соціальної послуги договір про надання таких послуг.

Надання структурними підрозділами територіального центру внутрішньо переміщеним особам соціальних послуг здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

  1. Громадяни, зазначені в абзаці третьому пункту 2 цього Переліку, для надання соціальних послуг подають письмову заяву до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради.
  2. У разі потреби та за згодою громадян, зазначених у пункті 2 цього переліку, з метою визначення додаткової потреби у натуральній чи грошовій допомозі проводиться обстеження їх матеріально-побутових умов. Для цього утворюється комісія, до складу якої входить не менш як три особи (завідувач (заступник завідувача) відділення, соціальний працівник та соціальний робітник).

У разі коли громадянин, який потребує надання соціальних послуг, за віком або за станом здоров’я неспроможний самостійно прийняти рішення про необхідність його здійснення (їх надання), таке рішення може прийняти опікун чи піклувальник.

Форми заяви, медичного висновку, договору надання соціальних послуг, карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг, акта обстеження матеріально-побутових умов, журналу обліку громадян, яких обслуговує територіальний центр, затверджує Мінсоцполітики в установленому порядку.

  1. Територіальний центр забезпечує безоплатне в обсягах, визначених державними стандартами, надання соціальних послуг:

– громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

– громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Для окремих структурних підрозділів територіального центру можуть передбачатись особливі умови здійснення безоплатного надання соціальних послуг.

  1. Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020р. № 428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги» зі змінами та цим переліком:

– громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

– громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 червня              2020 р. № 428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги» і затверджуються його директором.

Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

Територіальний центр надає соціальні послуги в обсягах, визначеними державними стандартами соціальних послуг, із встановленням диференційованої плати відповідно до законодавства.

Соціальні послуги понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг, надаються за плату.

7-1. У виняткових випадках громадяни, що мають рідних, які   повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнятися від плати за надання соціальних послуг в структурних підрозділах територіального центру уразі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі тощо. Для цього місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що утворив територіальний центр, самостійно або через утворену ним комісію приймає рішення (розпорядження) про звільнення громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, від зазначеної плати.

  1. На кожного громадянина, якого обслуговує територіальний центр, ведеться особова справа, в якій міститься заява громадянина, медичний висновок (крім відділення організації надання грошової та натуральної допомоги), документи, що підтверджують право громадянина на надання соціальних послуг та соціальну допомогу. Формування, облік та зберігання особової справи здійснюється у відділенні, яке обслуговує громадянина постійно.

Документи, що містяться в особовій справі громадянина (крім заяви), поновлюються Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради щороку на підставі подання територіального центру шляхом надіслання відповідних запитів.

  1. Працівники територіального центру, які здійснюють надання соціальних послуг, зобов’язані сумлінно ставитися до виконання своїх обов’язків, поважати гідність громадян, не допускати негуманних і дискримінаційних дій щодо громадян, яких вони обслуговують, зберігати в таємниці інформацію, отриману під час виконання своїх службових обов’язків, атакож інформацію, що може бути використана проти зазначених громадян.
  2. Медичними протипоказаннями для надання соціальних послуг громадян є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

У разі виявлення у громадянина зазначених протипоказань, працівники територіального центру зобов’язані надати йому інформацію про можливі шляхи отримання необхідних йому соціальних послуг в інших установах.

  1. Надання соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті 2 цього переліку, структурними підрозділами територіального центру припиняється за письмовим повідомленням громадян у разі:

1)  поліпшення стану здоров’я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в наданні соціальних послуг;

2) виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує територіальний центр, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);

3) направлення громадянина до будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, надання громадянину соціальної послуги з догляду вдома в будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, інших закладах постійного проживання;

4) зміни місця проживання/перебування (за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються  повноваження територіального центру);

5) поліпшення матеріально-побутових умов, у результаті якого громадянин не потребує соціально-економічних послуг (для громадян, які потребували надання цих послуг у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги);

6) грубого, принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників територіального центру і його структурних підрозділів;

7) порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);

8) систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;

9) виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг територіальним центром;

10) надання громадянинові соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку (крім обслуговування у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги).

11) надання громадянином соціальних послуг іншій особі та отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на догляд в установленому законодавством порядку;

12) відмови отримувача соціальних послуг або його законного представника від отримання соціальних послуг;

13) невиконання громадянином без поважних причин вимог щодо отримання соціальної послуги з догляду вдома після письмового попередження про припинення чи обмеження її надання або після обмеження надання такої послуги;

14) припинення діяльності територіального центру. В такому разі Фастівська міська рада делегує свої повноваження виконавчому комітету Фастівської міської ради щодо вжиття заходів і забезпечення надання соціальних послуг особам, які їх отримували в цьому територіальному центрі (розглядає питання щодо можливості надання соціальних послуг громадськими організаціями, фізичною особою, якій призначається щомісячна компенсаційна виплата відповідно до законодавства, тощо).

У разі смерті громадянина надання соціальних послуг також припиняється на підставі доповідної записки соціального робітника та копії свідоцтва про смерть.

  1. Про припинення надання соціальних послуг громадянину видається наказ, на підставі якого вноситься інформація до електронної бази даних територіального центру і робиться позначка в журналі обліку та в особовій справі із зазначенням дати за підписом завідувача відділення, яке обслуговувало громадянина. Повідомлення про припинення надання соціальних послуг громадянину територіальним центром надсилається до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради.

 

 

Секретар міської  ради                                                    Людмила РУДЯК

 

 

                                       

 

Додаток 2

до рішення міської ради

 

Порядок

надання послуг фізичного супроводу Фастівським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради

 

І. Загальні положення

 

1.1. Цей Порядок визначає обсяг та умови надання соціальної послуги фізичного супроводу   відповідно до Закону України „Про соціальні послуги”, постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1417 „Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” зі змінами, Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фастівської міської ради, Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що регулюють діяльність надання соціальних послуг.

1.2. Фізичний супровід осіб з інвалідністю та осіб похилого віку здійснюється соціальним робітником.

1.3. Організацію та облік надання послуг здійснює відділення фізичного супроводу та транспортні послуги (соціальне таксі).

1.4. Послуги надаються особам які проживають та зареєстровані на території Фастівської МТГ та  згідно з медичним висновком потребують стороннього догляду з числа громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, в тому числі інвалідність по зору, хворих (із числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, догляду, визнані такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України

1.5. Право на першочергове отримання послуги фізичного супроводу мають особи, які пересуваються на інвалідних візках, на милицях, особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”, Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

1.6. Послуги фізичного супроводу надаються у разі необхідності відвідування:

– лікувальних та лікувально-профілактичних закладів;

– закладів медико-соціальної експертизи;

– структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування, автостанцій і залізничного вокзалу, банківських установ, пенсійний фонд та інше;

– соціальних, культурно-масових та спортивних заходів (за замовленнями установ та організацій соціального захисту населення).

1.7. Послуги фізичного супроводу  надаються в межах Фастівської МТГ.

1.8. Соціальна послуга надається особам, які перебувають на обліку в територіальному центрі.

1.9. Подати заяву та документи на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом реєстрації заяви у адміністратора центра надання адміністративних послуг або відправлення документів поштою (рекомендованим листом), відповідно ПКМУ від 01.06.2020р. №587 «Про організацію надання соціальних послуг».

1.10. Для отримання послуги фізичного супроводу особам, з числа осіб, зазначених в п.1.5, необхідно одноразово подати наступні документи до Центру надання адміністративних послуг (далі- ЦНАП):

– Заява за формою, встановленою Мінсоцполітики.

– Документ, що підтверджує  повноваження представника органу опіки та піклування (якщо заява подається органом опіки та піклування).

– Акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений соціальним менеджером /фахівцем із соціальної роботи.

– Довідки/інші документи про доходи за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг (за наявновності у особи інших отриманих доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, Фонді соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит органу соціального захисту населення).

– Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю).

– Копія довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи (за наявності);

– Копія довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (за наявності).

– Копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті).

– Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю).

– Копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг.

– Копія паспорта громадянина України опікуна чи піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна чи піклувальника).

– Копія рішення органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності).

– Копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна чи піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності).

– Копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена).

– Медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (у разі потреби).

1.10. Медичними протипоказаннями для отримання соціальних послуг є наявність у громадян інфекційних захворювань, залежності їх від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребує перебування їх на спеціальному диспансерному обліку.

1.11. Прийняття рішення про надання/відмову у наданні фізичного супроводу здійснює Управління праці соціального захисту населення через Центр надання адміністративних послуг.

1.12. Рішення про надання / відмову у надані фізичного супроводу заявник може отримати  особисто або через законного представника у адміністратора Центру надання адміністративних послуг або поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

 

ІI. Мета впровадження послуги фізичного супроводу

 

2.1. Основною метою впровадження  є розширення соціальних послуг, поліпшення якості життя осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно–рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення та інших мало мобільних груп населення.

2.2. Для досягнення зазначеної мети Фастівський міський територіальний центр :

– створює умови щодо поліпшення якості життя осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно – рухового  апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення та інших мало мобільних груп населення;

– надає послуги фізичного супроводу.

 

ІІІ. Порядок прийому заявок та умови використання

послуг фізичного супроводу

 

3.1. Послуги фізичного супроводу надаються згідно замовлень у робочі дні:

Понеділок – четвер з 08–00 до 17–15;  п’ятницю з 08–00 до 16–00; обідня  перерва: з 12–00 до 13–00.

3.2. Громадяни, які не мають рідних, зобов’язаних за законом їх утримувати, або ветерани військових дій отримують послуги фізичного супроводу  в територіальному центрі безкоштовно. В інших випадках послуги надаються на платній основі згідно ст. 28 Закону України «Про надання соціальних послуг».

Тарифи на платні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 року
№ 268 „Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”, наказу Міністерства соціальної політики України від 07 грудня 2015 року № 1186 „Про затвердження Методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг”.

Кошти, що надходять від надання платних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

3.3. Особа, яка має право на отримання послуги фізичного супроводу, може скористатися ними в межах затвердженого одного маршруту, за виключенням випадків, коли замовлення послуги понад встановлену кількість зумовлене необхідністю відвідування медичних установ, для отримання процедур за життєвими показниками (хіміотерапія, гемодіаліз, променева терапія та інше).

3.4. Замовлення послуги фізичного супроводу приймаються від громадян за три дні до здійснення супроводу  за вказаною адресою. Якщо черга відсутня, замовлення може бути виконане в день звернення. У випадках, коли кількість заявок перевищує можливості їх виконання, першочерговим правом на отримання таких послуг користуються особи зазначені в пункті 1.5. Інші замовлення виконуються протягом найближчих днів або тижня за узгодженням із замовником.

Заявки приймає завідувач відділення фізичного супроводу та транспортних послуг  або соціальний менеджер за допомогою телефонного зв’язку за номером +380456551456 або безпосередньо в територіальному центрі та реєструється в журналі надання послуг фізичного супроводу.

3.5. Фізичний супровід  не надаються (припиняються) у разі:

– якщо замовник перебуває у стані алкогольного, токсичного, наркотичного сп’яніння, вчиняє сварки, бійки;

– якщо замовник відмовляється від супроводу.

 

ІV. Права та обов’язки територіального центру – надавача послуг фізичного супроводу

 

4.1. Територіальний центр має право вносити на розгляд Фастівської міської ради, інших установ та організацій пропозиції щодо удосконалення діяльності надання послуги фізичного супроводу, планування кошторису витрат тощо.

4.2. Територіальний центр зобов’язується:

–  забезпечити якісне та безпечне надання  соціальних послуг;

–  поважати честь і гідність громадян;

– не допускати негуманних і дискримінаційних дій щодо громадян, які одержують послуги;

– надавати особам, які обслуговуються, повну інформацію про зміст і види соціальних послуг;

– зберігати в таємниці інформацію, отриману в процесі виконання своїх обов’язків, а також ту інформацію, яка може бути використана проти особи, що обслуговується.

  1. V. Права та обов’язки отримувачів/замовників послуг фізичного супроводу

 

5.1. Отримувачі / Замовники мають право на:

– повагу, компетентність, неупереджене ставлення з боку працівників територіального центру;

– своєчасне та якісне надання послуг;

– своєчасний розгляд територіальним центром заяв, скарг та пропозицій щодо надання соціальних послуг.

5.2. Отримувачі / Замовники повинні:

–  дотримуватись режиму роботи територіального центру;

–  з повагою ставитися до працівників територіального центру;

– не завдавати шкоди та дбайливо ставитися до майна територіального центру.

 

  1. VI. Контроль за наданням послуг фізичного супроводу

 

6.1. Контроль за якістю надання послуг фізичного супроводу проводиться відповідно до законодавства України.

 

 

Секретар міської ради                                                            Людмила РУДЯК

                             

Додаток 3

до рішення міської ради

                        

Порядок

надання транспортних послуг (соціальне таксі) Фастівським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання

соціальних послуг) Фастівської міської ради

 

І. Загальні положення

 

1.1. Цей Порядок визначає обсяг та умови надання транспортних послуг (соціальне таксі)  відповідно до Закону України „Про соціальні послуги”, постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року № 1417 „Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” зі змінами, Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що регулюють діяльність надання соціальних послуг.

1.2. Транспортні послуги (соціальне таксі) надаються спецавтотранспортом – легковим автомобілем, який знаходиться на балансі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), для перевезення осіб з інвалідністю, у тому числі візочників та людей похилого віку.

1.3 Утримання та експлуатація автомобіля здійснюється за рахунок коштів, передбачених у кошторисі територіального центру, які виділяються з міського бюджету, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

1.4. Організацію та облік надання транспортних послуг (соціальне таксі) здійснює відділення фізичного супроводу та транспортні послуги (соціальне таксі).

1.5. Транспортні послуги (соціальне таксі) надаються особам які проживають або зареєстровані на території Фастівської міської територіальної громади (далі – МТГ), та мають порушення опорно-рухового апарату, порушення зору, які не здатні до самообслуговування та не можуть самостійно пересуватись або пересуваються з допомогою засобів технічної реабілітації і згідно з медичним висновком потребують стороннього догляду з числа:

– громадян похилого віку;

– осіб з інвалідністю ;

– дітей з інвалідністю (виключно в супроводі одного з батьків);

– осіб з інвалідністю з дитинства;

– хворих(із числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як 4 місяці);

– військовослужбовців.

1.6. Право на першочергове отримання транспортних послуг (соціальне таксі) мають особи, які пересуваються на інвалідних візках, на милицях; особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”; Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

1.7. Транспортні послуги (соціальне таксі) надаються у разі необхідності відвідування:

– лікувальних та лікувально-профілактичних закладів;

– закладів медико-соціальної експертизи;

– структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування, автостанцій і залізничного вокзалу, банківських установ, пенсійного фонду;

– соціальних, культурно-масових та спортивних заходів (за замовленнями установ та організацій соціального захисту населення).

Перевезення до магазинів та ринків, інших закладів та установ, з метою вирішення побутових питань, не здійснюються.

1.8. Транспортні послуги (соціальне таксі) надаються в межах Фастівської МТГ.

1.9. Транспортні послуги (соціальне таксі)  надаються особам, які перебувають на обліку в територіальному центрі.

1.10. Подати заяву та документи на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом реєстрації заяви у адміністратора центра надання адміністративних послуг або відправлення документів поштою (рекомендованим листом),  відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. №587 «Про організацію надання соціальних послуг».

1.11. Для отримання транспортних послуг (соціальне таксі) особам,  з числа осіб, зазначених в п.1.5, необхідно  подати одноразово наступні документи до центру надання адміністративних послуг Фастівської міської ради (ЦНАП):

– Заява за формою, встановленою Мінсоцполітики.

– Документ, що підтверджує  повноваження представника органу опіки та піклування (якщо заява подається органом опіки та піклування).

– Акт оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах (за наявності), складений соціальним менеджером /фахівцем із соціальної роботи.

– Довідки/інші документи про доходи за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг (за наявновності у особи інших отриманих доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, Фонді соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит органу соціального захисту населення).

– Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю).

– Копія довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи (за наявності);

– Копія довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (за наявності).

– Копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті).

– Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю).

– Копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг.

– Копія паспорта громадянина України опікуна чи піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна чи піклувальника).

– Копія рішення органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності).

– Копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна чи піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності).

– Копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена).

– Медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (у разі потреби).

1.12. Медичними протипоказаннями для отримання транспортних послуг (соціальне таксі) є наявність у громадян інфекційних захворювань, залежності їх від психоактивних речовин та алкоголю.

1.13. Прийняття рішення про надання/відмову у наданні транспортних послуг здійснює Управління праці соціального захисту населення через Центр надання адміністративних послуг.

1.14. Рішення про надання / відмову у надані транспортних послуг  заявник може отримати  особисто або через законного представника у адміністратора Центру надання адміністративних послуг або поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

 

      ІІ. Мета впровадження транспортних послуг (соціальне таксі)

 

2.1. Основною метою впровадження є розширення соціальних послуг, поліпшення якості життя осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно–рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення та інших мало мобільних груп населення.

2.2. Для досягнення зазначеної мети Фастівський міський територіальний центр:

– створює умови щодо поліпшення якості життя осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно – рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення та інших мало мобільних груп населення;

– надає транспортні послуги (соціальне таксі);

– утримує автотранспорт у належному технічному.

 

ІІІ. Порядок прийому заявок та умови використання

спецавтотранспорту

 

3.1. Транспортні послуги (соціальне таксі) надаються згідно замовлень у робочі дні:

Понеділок – четвер з 08–00 до 17–15; п’ятницю з 08–00 до 16–00; обідня перерва: з 12–00 до 13–00.

3.2. Громадяни, які не мають рідних, зобов’язаних за законом їх утримувати, отримують транспортні послуги (соціальне таксі) в територіальному центрі безкоштовно. В інших випадках транспортні  послуги (соціальне таксі) надаються на платній основі згідно ст. 28 Закону України «Про надання соціальних послуг».

Тарифи на платні транспортні послуги (соціальне таксі) встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 року № 268 „Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”, наказу Міністерства соціальної політики України від 07 грудня 2015 року № 1186 „Про затвердження Методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг”.

Кошти, що надходять від надання платних транспортних послуг (соціальне таксі), використовуються в установленому законодавством порядку.

3.3. Особа, яка має право на отримання транспортних послуг (соціальне таксі), може скористатися ними три рази на місяць в межах затвердженого одного маршруту, за виключенням випадків, коли замовлення послуги понад встановлену кількість зумовлене необхідністю відвідування медичних установ, для отримання процедур за життєвими показниками (хіміотерапія, гемодіаліз, променева терапія та інше).

3.4. Замовлення транспортної послуги (соціальне таксі) приймаються від громадян за три дні до виїзду за вказаною адресою. Якщо черга відсутня, замовлення може бути виконане в день звернення. У випадках, коли кількість заявок перевищує можливості їх виконання, першочерговим правом на отримання таких послуг користуються особи зазначені в пункті 1.6. Інші замовлення виконуються протягом найближчих днів або тижня за узгодженням із замовником.

Заявки на отримання транспортних послуг (соціальне таксі) приймає завідувач відділення фізичного супроводу та транспортних послуг (координатор) або соціальний менеджер за допомогою телефонного зв’язку за номером +380456551456 або безпосередньо в територіальному центрі, вносить їх до журналу реєстрації замовлень та передає водію.

Не використані замовником транспортні послуги (соціальне таксі) за місяць на наступний місяць не переносяться.

3.5. Заявки на транспортні послуги (соціальне таксі) реєструються в журналі реєстрації замовлень, в якому вказуються: дата та час подачі автотранспорту, прізвище, ім’я, по батькові замовника, адреса, код домофону, маршрут, номер телефону та примітки.

На кожне замовлення послуги уповноваженою особою формується маршрут поїздки, який видається водію напередодні виконання замовлення.

3.6. Супровід замовника здійснює соціальний робітник/працівник або представник особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю, які мають порушення опорно – рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні чи психічні порушення або відносяться до інших мало мобільних груп населення У маршрутному листі водія виїзд затверджується підписом замовника Послуги про виконану заяву (додаток до цього Порядку ).

При посадці в автотранспорт замовник повинен пред’явити водію документ, що посвідчує особу.

3.7. Транспортні послуги (соціальне таксі) не надаються (припиняються) у разі:

– якщо замовника забезпечено автомобілем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 „Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями” (виключні випадки – поломка автомобіля), або замовник у поточному році перебуває на обліку на отримання грошових компенсацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 „Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування”;

– якщо замовник потребує спеціального санітарно-медичного транспорту;

– якщо замовник перебуває у стані алкогольного, токсичного, наркотичного сп’яніння, вчиняє сварки, бійки;

– якщо замовник відмовляється пред’явити водієві документ, що посвідчує особу.

3.8. При перевезенні спеціалізованим автомобілем встановлюються такі правила:

– автомобіль подається заявнику до будинку (під’їзду) на час, вказаний в замовленні, час очікування не більше 15 хвилин;

– не допускаються незаплановані зупинки, відхилення від затвердженого маршруту (за винятком причин, пов’язаних з розладами здоров’я, що виникли під час руху);

– під час руху автомобіля пасажирам забороняється: палити в салоні, смітити, вставати з сидіння;

– пасажири зобов’язані дбайливо ставитися до автомобіля.

3.9. У разі відсутності замовлень, автотранспорт використовується територіальним центром в інших службових цілях.

 

ІV. Права та обов’язки територіального центру – надавача транспортних послуг (соціальне таксі)

 

4.1. Територіальний центр має право вносити на розгляд Фастівської міської ради, інших установ та організацій пропозиції щодо удосконалення діяльності із надання транспортних послуг (соціальне таксі), планування кошторису витрат тощо.

4.2. Територіальний центр зобов’язується:

– забезпечити якісне та безпечне надання  транспортних послуг (соціальне таксі);

–  поважати честь і гідність громадян;

– не допускати негуманних і дискримінаційних дій щодо громадян, які одержують послуги;

– надавати особам, які обслуговуються, повну інформацію про зміст і види соціальних послуг, в тому числі й транспортних (соціальне таксі);

– зберігати в таємниці інформацію, отриману в процесі виконання своїх обов’язків, а також ту інформацію, яка може бути використана проти особи, що обслуговується.

– укласти договір на технічний огляд машини механіком та медичний огляд водія перед виїздом машини.

 

  1. Права та обов’язки отримувачів/замовників транспортних послуг (соціальне таксі)

 

5.1. Отримувачі / Замовники мають право на:

– повагу, компетентність, неупереджене ставлення з боку працівників територіального центру;

– своєчасне та якісне надання послуг;

– своєчасний розгляд територіальним центром заяв, скарг та пропозицій щодо надання соціальних послуг.

5.2. Отримувачі / Замовники повинні:

– дотримуватись режиму роботи територіального центру;

–  з повагою ставитися до працівників територіального центру;

– не завдавати шкоди та дбайливо ставитися до майна територіального центру;

– не затримувати автомобіль та своєчасно отримувати транспортну послугу (соціальне таксі).

 

  1. Контроль за наданням транспортних послуг

 

6.1. Контроль за якістю надання транспортних послуг (соціальне таксі) проводиться відповідно до законодавства України.

6.2. Відповідальність за цільове використання транспортного засобу, утримання його в належному технічному стані, економію палива, покладається на територіальний центр.

 

           

Секретар міської ради                                                          Людмила РУДЯК

 

 

 

 

 

Додаток

до Порядку надання транспортних послуг

соціальне таксі)

Фастівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР

 

 

КАРТКА ОБЛІКУ

послуг з перевезення осіб з інвалідністю

та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату

Одержувач послуги (П.І.Б.)___________________________________________

Адреса проживання: _________________________________________________

Група інвалідності ___________________________________________________

Соціальний статус ___________________________________________________

Супроводжуюча особа________________________________________________

Дата виконання послуги ______________________________________________

Час виконання послуги________________________________________________

Початковий пункт маршруту___________________________________________

Кінцевий пункт маршруту_____________________________________________

Час виїзду___________________________________________________________

Час приїзду__________________________________________________________

Додаткові відомості___________________________________________________

__________________________________________________________________

Підпис одержувача соціальної послуги

або супроводжувальної особи                                             _________________

 

 

Секретар міської ради                                                        Людмила РУДЯК

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ