7 листопада – День визволення Фастова

2 роки 3 місяці та 17 днів Фастів був в окупації. І лише 7 листопада 1943 року, 76 років тому, був звільнений від німецько-фашистських окупантів.

Сьогодні у Фастові ветеранів ІІ світової війни, тих, хто брав участь у воєнних діях, залишилося лише 17 чоловік, а 4 з них були присутні сьогодні на загальноміських заходах.

Делегація розпочала покладання квітів із урочистого зібрання біля пам’ятника воїнам-визволителям Фастова, що у міському парку культури та відпочинку ім.Ю.Гагаріна. Тут з вітальним словом до присутніх звернулася перший заступник міського голови Олена Зикова, загиблих було вшановано хвилиною мовчання та усі бажаючі поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Учасники заходів вирушили до Кургану Слави, пам’ятника О.Лянгасову та БТР-ру, що у сквері по вул.Героїв Прикордонників, пам’ятника Захисникам України, що на пл.Перемоги та до Інтернаціонального кладовища, де поклали квіти та вшанували хвилинами мовчання пам’ять загиблих воїнів. Церемонії покладання квітів відбулися також у мікрорайонах міста.

Завершилися загальноміські заходи урочистостями у Фастівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№7 – Центр військово-патріотичного виховання «Гарт». Вітали гостей заходу з Днем визволення Фастова заступник міського голови з капітального будівництва Тимофій Рудяк, народний депутат України 6-го скликання Григорій Бондаренко та Почесний громадянин міста Анатолій Гірченко.