49 споживачів, а боргів на мільйони

У Фастові зараз послугами з централізованого опалення користується лише 49 споживачів, які відносяться до категорії – населення. Але саме на них припадає найбільша сума боргу за спожиту теплову енергію.

Як повідомляє в.о. директора КП «Фастівтепломережа» Андрій Єзан, за опалювальний період 2019-2020 років від установ і підприємств, які фінансуються з місцевого бюджету, та госпрозрахункових – оплата за теплопостачання становить 100%. Незначна заборгованість перед постачальником у тих, хто утримується за рахунок обласного та державного бюджетів. Але вона виникла через об’єктивні причини і повинна невдовзі бути ліквідована повністю.

А ось власники житла за теперішній опалювальний сезон сплатили тільки трохи більше половини нарахованої їм суми. І таким чином за цей період їхні борги за тепло вже перевищують 160 тис. гривень. З врахуванням попередніх років загальна заборгованість населення нині становить 2 млн. 747 тис. гривень.

З абонентами, які не виконують свої зобов’язання, КП «Фастівтепломережа» не збирається миритись. Щоправда, підприємство йде назустріч тим, хто готовий добровільно сплатити заборгованість, надаючи їм можливість укласти договір реструктуризації боргу. Це, справді, хороший вихід із ситуації, що склалася. В такому разі полегшуються умови погашення недоплати за рахунок зміни строків. На цей час вже укладено таких 27 угод на загальну суму 301, 7 тис. грн.

Якщо ж боржник не реагує на повідомлення, заклики сплатити за спожиті послуги, свідомо накопичує борги, не звертається за допомогою, то справа передається до суду. Цього року туди подано 25 позивних заяв про стягнення заборгованості.