26 квітня День поріднених міст

• 25.04.2020

26 квітня 2020 року у всьому світі відзначається «День поріднених міст», який проводиться щороку в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації поріднених міст, створеної більше 40 років тому.

Це свято тисяч міст усього світу, а отже, мільйонів людей, що проживають у них. За допомогою взаємного спілкування, незалежно від мови, релігії та політичних поглядів, вони доводять прагнення до збереження і зміцнення миру, братньої взаємодопомоги, взаєморозуміння і довіри.

Співпраця міста Фастова та міст партнерів з Польши: Томашів Любельський та Повіт Валч почалася давно і триває по сьогоднішній день та будується в дусі взаємної зацікавленості в спільному розвитку міст та здійснюється на ос­но­ві рівноправності, взаємної вигоди, чесно­го ділового партнерства, а також підтримки взаєм­них діло­вих контактів.

Ще з 2015 року  почалася співпраця з Повітом Валч, за результатами чого була підписана «Угода про партнерство та співробітництво» між містом Фастів (Україна) та Повітом Валч (Польша). Угодою передбачається співпраця по таких напрямках: економіка (співпраця закладів виробництва, інституцій, що підтримують мале і середнє підприємництво, спільна участь у проектах європейської комісії); обмін молоді (діяльність молодіжних організацій і шкіл); освітній та науковій; культурній; спортивній; туризмі; діяльності благодійних та соціальних організацій; розвитку місцевого самоврядування. У 2018 році учні нашого міста разом з польськими ровесниками взяли участь у проекті «Польсько-український майстер-шеф-кухар». Ініціаторами культурного обміну молоді були староста Валецького повіту та Фастівська міська рада.

Співпраця з містом Томашів Любельский (Польша) почалася з 2017 року, за результатами чого було підписано «Договір про партнерську співпрацю між містом Фастів та містом Томашів Любельський. Метою співпраці є налагодження співпраці та побудова дружби між громадами  обох органів місцевого самоврядування.

Ми не просто партнери, ми побратими, друзі. Сьогодні, у цей день, День поріднених міст, ми щиро дякуємо місту Томашів Любельський та Повіту Валч (Польща) за співпрацю. Маємо надію, що дружні відносини між нашими містами сприятимуть подальшій плідній співпраці у реалізації нових спільних проектів на благо наших громад.

Зичимо мешканцям міст-побратимів здоров’я та наснаги, громадам – розвитку та процвітання, а нам усім – братньої взаємодопомоги та миру.