101 рік тому з Фастова стартувало об’єднання України

Сьогодні ж наше чудове місто об’єднало діток – міста Фастова, смт Нікольське (Донецької області) та культурно-освітнього центру «Кримська родина».

Перед урочистостями та концертом діти вирішили порозважатися та розпочати святкування із веселого флешмобу, ФЛЕШМОБУ ЄДНАННЯ, утворивши символічне серце! Вони не лише гарно провели час та роззнайомилися, а ще й подарували один одному приємні подаруночки!

Ну і з цікавістю розглядали дві Книги – «Соборна Україна» та «Соборна Україна очима дітей». Які були створені усією країною з нагоди святкування 100-річчя підписання Передвступного договору про Злуку УНР та ЗУНР

Урочисті заходи біля вагону «Музей на колесах»

1 грудня 1918 року сповнилися одвічні мрії українців.  Саме того знаменного дня 101 рік тому на залізничній станції «Фастів» між представниками УНР та ЗУНР було підписано Передвступний договір про злуку обох держав в єдину, цільну, неподільну соборну Україну.

Минув 101 рік. За цей час в країні відбулося чимало подій. І сьогодні фастівчани та гості міста знову зібралися на залізничній станції  «Фастів», біля вагону, де колись стартувало єднання України, щоб урочисто відзначити один із визначальних днів в історії нашого народу – день підписання Передвступного договору про єднання України.

Як зазначив у своїй промові міський голова Михайло Нетяжук, історичний досвід свідчить: нам, українцям,  треба бути господарями на нашій землі. Саме ми повинні будувати свою державу. А зробити це можна лише в одному випадку – якщо всі ми будемо єдині. Єдині в любові до своєї держави та в готовності робити все, щоб наша країна процвітала.

На святкування 101-ї річниці єднання України до Фастова завітали гості на чолі з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Запрошений до слова Рефат Абдурахманович привітав усіх з урочистим святом та подякував фастівчанам за дружбу. Адже сьогодні – Фастів – добрий друг кримських татар.

Підписання договору про Злуку двох республік в одну державу  залишило глибинний слід у пам’яті фастівчан. Сьогодні ми не лише оберігаємо надбання минулого, а й активно працюємо над тим, щоб ідея єдності та соборності  й надалі залишалися важливими складовими становлення сучасної незалежної України.

Урочистості в міському Палаці культури

Фастів – місто єднання! Місто, де раді гостям, місто, де вміють товаришувати та допомагати. Сьогодні, у цей знаменний день, 101-шу річницю єднання України, до Фастова приїхали наші друзі, почесні гості – представники кримськотатарського народу на чолі з Рефатом Чубаровим та діти селища Нікольське Донецької області, містечка, що розташоване  дуже близько до військових дій.

Ми такі різні, але такі єдині! Єдині у своїй любові до України, у прагненні змінити країну та у щоденній праці на благо нашої Батьківщини та українського народу. Про це сьогодні зі сцени «говорили» діти. Вони своїми творчими доробкам – танцями, піснями, виступами – на весь Фастів, на усю Україну проголошували «Ми, українці, – одна велика родина!».

Концерт був неймовірний. Найціннішим є те, що участь у концерті взяли не лише фастівські колективи. Цікавими та дуже красивими були виступи вокально-інструментального ансамблю «Арзу» кримськотатарської спільноти, виступи гостей з смт Нікольське були настільки щирими, що точно закарбувалися у серцях фастівчан та гостей заходу. Ну і, звичайно ж, фастівчани знову вражали – майстерністю, артистизмом, духовною красою.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до святкування цієї знаменної для України дати.

Пам’ятаймо «Єдині ми – єдина Україна»